-1°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  SPORT: Amatorskie Mistrzostwa Gór Sowich w Narciarstwie
W dniach 31 stycznia oraz 21 lutego 2015 roku odbyły się dwie edycje imprezy sportowej pod nazwą Amatorskie Mistrzostwa Gór Sowich w Narciarstwie Alpejskim. Zawody zorganizowane zostały przez KS Piast Nowa Ruda, Urząd Miasta Nowa Ruda oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda pod patronatem Burmistrza Miasta Nowa Ruda Tomasza Kilińskiego i Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej.
Pierwsza edycja (Przełęcz Sokola Ski) zgromadziła na starcie 90 zawodników i zawodniczek, druga odsłona (Ośrodek Narciarski Górnik) gościła natomiast 68 amatorów białego szaleństwa. Warto dodać, że podczas obydwu edycji dopisała piękna, słoneczna pogoda. Organizatorzy nagradzali zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych zarówno po pierwszej jak i drugiej edycji. Przyznane zostały także nagrody indywidualne za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (liczyła się suma punktów z poszczególnych zawodów) oraz nagrody drużynowe (szkoły). Poza nagrodami za rywalizację, zawodnicy wzięli także udział w losowaniu wielu cennych nagród podczas tomboli. Wyniki znajdziecie w załączonych plikach. Wśród drużyn zwyciężyły: Szkoły Podstawowe - SP nr 6 z Kłodzka, Gimnazja - Gimnazjum nr 2 z Nowej Rudy.

Była to pierwsza próba zorganizowania tego rodzaju zawodów na przepięknie położonych stokach narciarskich na granicy gminy Nowa Ruda i gminy Walim. Na obydwu edycjach obecni byli włodarze współorganizujący imprezę: pani wójt Adrianna Mierzejewska oraz pani wiceburmistrz Marzena Wolińska. Obie panie zgodnie podkreślały, że warto rozwijać tego typu zawody i zapowiedziały kolejne edycje w następnym sezonie narciarskim.

Oprócz obu noworudzkich gmin oraz pracowników jednostek organizacyjnych i klubów, zawody nie mogłyby się odbyć bez pomocy właścicieli stoków, obiektów turystycznych oraz sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Wsparli nas:

KOPALNIA SUROWCÓW SKALNYCH W BARTNICY
ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W NOWEJ RUDZIE
ZAKŁAD PRODUKCJI AUTOMATYKI SIECIOWEJ W PRZYGÓRZU
NOWORUDZKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO
NOWORUDZKIE USŁUGI KOMUNALNE
BRK NETWORK DEVICES JACEK PASEK
GOSPODARCZY BANK SPÓŁDZIELCZY
CENTRUM TURYSTYCZNO SPORTOWE
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA GÓRNIK
AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO AGROREG S.A.
REMAR RENATA KSIĄŻEK
F.U.H. „JARKO” s.c.

Podziękowania składamy także sędziom oraz obsłudze technicznej zawodów (trasa, biuro zawodów).

Organizatorzy

--
« Powrót | Dodano: 2015-02-24 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1238 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Grudzień 2018
N Pn Wt Śr Cz Pt S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 HOTEL
Restauracja IBIZA
Cena: od 70 do 180

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info