-8°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  SPORT: Bieg Niepodległości - relacja
Nadszedł długo wyczekiwany Dzień Niepodległości (11.11.2014). Bardzo ciepło było tego dnia w Ludwikowicach Kłodzkich. Staje się to tradycją, bowiem od trzech lat podczas kolejnych edycji „Biegu Niepodległości” zawsze jest ciepło i słonecznie. Mimo to ceremonię dekoracji postanowiono przeprowadzić pod dachem, w pięknie odnowionej, ponad stuletniej sali sportowej Centrum Kultury, nie do końca ufając listopadowej aurze. Również tam znajdowało się Biuro Zawodów, szatnie i depozyt. Każdy mógł się napić kawy czy herbaty, bo również o to zadbali organizatorzy. Nie było kolejek, wydawanie numerów startowych odbywało się sprawnie.
Prawie 170 zawodniczek i zawodników z całej Polski punktualnie o 11.00 ruszyło na 11 km. trasę. Wcześniej uczestników powitał wójt Gminy Nowa Ruda p. Sławomir Karwowski ,a „wystartował” p. Julian Golak – radny Sejmiku Dolnośląskiego. Po 46 minutach na mecie pojawił się zwycięzca – Artur Socha z Wałbrzycha, który o 25 sek. wyprzedził M.Babkę z Walimia i o ponad minutę K.Drzygałę z Głuszycy. Wśród pań pierwsza na metę wpadła E.Hofman z Jeleniej Góry z czasem 58:31, druga była noworudzianka L.Niekraś – 1:02:10, a na trzecim miejscu w klasyfikacji open uplasowała się N.Haczyk z Opola z czasem – 1:04:13.
Trasa wzbudziła uznanie, oznakowanie również było bez zarzutu. Pan W.Radke, człowiek który przebiegł w życiu ponad 500 biegów, w tym największe maratony świata na wszystkich kontynentach, stwierdził, że była to jedna z najpiękniejszych tras górskich na jakich przyszło mu biegać. Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowy medal, a przed ceremonią dekoracji mieli jeszcze sporo czasu, aby zjeść posiłek i podyskutować o biegu i wynikach. Sprawnie przeprowadzona ceremonia dekoracji oraz losowanie bezpłatnych pakietów startowych na przyszłoroczne biegi (6.”Bieg na Wielką Sowę” ,2.”Półmaraton Sowiogórski” i 4.”Bieg Niepodległości”) zakończyły imprezę.
Bardzo dobrze w tegorocznym biegu zaprezentowała się grupa biegowa USKS Ludwikowice, a troje zawodników stanęło na podium. J.Ferenc zajął 1.m w kategorii M-60, M.Marcinkowska w kat. K- 30 była 3. ,a Ł.Beczkowski zwyciężył w kat. M- 30. Wielkie brawa! Pozostali członkowie USKS-u pracowali przy organizacji imprezy, przede wszystkim zabezpieczając trasę.
Warto dodać, że na starcie biegu stanęła rekordowa liczba zawodników z terenu miasta lub gminy Nowa Ruda – łącznie 31 osób. Dlatego organizatorzy zadbali o to, aby w odrębnej klasyfikacji nagrodzić także biegaczy z Ziemi Noworudzkiej. I tak na „pudle” wśród mężczyzn stanęli: 1. Janusz Ferenc (Ludwikowice Kł.), 2. Wojciech Maślanka (Sokolec), 3. Łukasz Beczkowski (Nowa Ruda), a wśród pań: 1. Lidia Niekraś, 2. Monika Marcinkowska, 3. Ania Stocka (wszystkie z Nowej Rudy).
Słowa podziękowania należą się członkom OSP w Ludwikowicach Kłodzkich, którzy pilnowali porządku na drogach publicznych, a także pracownikom Zespołu Szkół nr 1 z JUgowa oraz Zespołu Szkół nr 2 z Ludwikowic Kł. za organizację biegów dla dzieci.
Nie sposób nie wspomnieć o decyzji K.Skiby z Wałbrzycha, który na paręnaście minut zrezygnował z biegu, aby pomóc zawodniczce, która zasłabła na trasie. Ruszył dalej , kiedy karetka dotarła do poszkodowanej. Taka postawa wzbudza szacunek i jest wspaniałym przykładem postawy fair play.
Za rok kolejny „Bieg Niepodległości”. Zapraszamy.

Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Uczniowski Sowiogórski Klub Sportowy
nadesłało: Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, ul. Fabryczna 2, 57-450 Ludwikowice Kł. tel. 74 872 2084, fax 74 871 6555, www. ckg.nowaruda.pl, ckultury@gmail.com
« Powrót | Dodano: 2014-11-17 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1198 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Styczeń 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 OŚRODEK WYP...
Zespół Wczasowy FWP Międzygórze
Cena: od 25 do 35

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info