2°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  LITERATURA: Konkurs Moja Mała Ojczyzna
kliknij tu Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha we Włodowicach zaprasza do udziału w IX edycji regionalnego konkursu literacko- dziennikarskiego pod nazwą Moja mała ojczyzna organizowanego dla uczniów z Dolnego Śląska.
Regulamin:
Cele konkursu:
- tworzenie trwałej więzi z miejscem, w którym mieszkają
- wzmocnienie tożsamości z najbliższą okolicą
- budzenie zainteresowania własnym środowiskiem
- pobudzanie aktywności uczniów
- rozwijanie zainteresowań literackich i dziennikarskich
- wspieranie humanistycznych uzdolnień uczniów
- motywowanie do samodzielnego tworzenia tekstów
- dbanie o czystość języka polskiego
Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:
- Szkoły podstawowe. W tej kategorii uczniowie piszą wiersz lub opowiadanie związane z regionem albo tworzą opis ciekawego miejsca.
- Szkoły gimnazjalne. W tej kategorii uczniowie piszą wiersz lub rozprawkę związaną z regionem albo tworzą opis ciekawego miejsca. Mogą także napisać reportaż lub felieton odnoszący się do wydarzeń z najbliższej okolicy.
- Szkoły ponadgimnazjalne. W tej kategorii uczniowie piszą wiersz, felieton, reportaż lub esej dotyczący najbliższej okolicy. Mogą także przeprowadzić wywiad z osobą związaną z regionem.
Jury konkursu składa się z poetów, pisarzy oraz dziennikarzy związanych z regionem.
Wszystkie prace (maksymalnie 3 z każdej kategorii wyłonione w eliminacjach szkolnych – nadesłane prace w większej ilości z tej samej szkoły zostaną odrzucone) prosimy dostarczyć do 15 stycznia 2013 r. Prace należy dostarczyć do sekretariatu SP we Włodowicach (osobiście lub pocztą – liczy się data na stemplu pocztowym) Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha we Włodowicach, Włodowice 25, 57-400 Nowa Ruda, tel. 74 872 25 84
Utwory należy opatrzyć godłem (słownym) oraz zaznaczyć kategorię i klasę, a w zaklejonej kopercie, sygnowanej tym samym godłem, przesłać następujące dane:
Imię i nazwisko............................................
Kategoria.....................................................
Forma wypowiedzi........................................
Szkoła (adres) .............................................
Klasa...........................................................
Imię i nazwisko opiekuna..............................
Numer telefonu, e-mail:.................................
Honorowane będą tylko zakodowane prace na papierze formatu A4, nadesłane w formie druku komputerowego w 5 egzemplarzach. Prosimy również dostarczyć prace w wersji elektronicznej e-mailem na adres aniagrzybowska@op.pl jako nazwę pliku wpisując godło a temat wiadomości – moja mała ojczyzna. Na konkurs należy nadsyłać utwory, które nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach. Prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w prasie. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji nagrodzonych i wyróżnionych utworów, bez prawa do honorarium autorskiego. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i wyróżnienia. Laureaci oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się w trakcie Dnia Patrona szkoły – św. Wojciecha, w kwietniu 2013 r. O wynikach i odbiorze nagród poinformujemy laureatów pisemnie.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału!
Koordynator konkursu: Anna Grzybowska
« Powrót | Dodano: 2012-12-05 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1952 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Kwieciń 2020
N Pn Wt Śr Cz Pt S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 HOTEL
Centrum Biznesu i Innowacji
Cena: od 120 do 400

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrze�one (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglďż˝daďż˝ wciďż˝nij F11     www.nowaruda.info