24°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  EDUKACJA: Uczniowie w Osówce
kliknij tu Uczniowie klas III-V Szkoły Podstawowej we Włodowicach w sobotę, 1. grudnia 2012 r. uczestniczyli w wycieczce do Podziemnego Miasta Osówka w Głuszycy, gdzie mogli zobaczyć powstały podczas II wojnie światowej system szybów i tuneli.
Przed wejściem do tuneli uczniowie samodzielnie wykonywali odlewy gipsowe – ich praca była minimalistyczną wersją działań budowniczych podziemnych sal, które w podobny sposób były betonowane.
Po tym zadaniu nastąpiła główna część wycieczki – niemal dwugodzinne zwiedzanie podziemnego miasta. Uczniowie, prowadzeni przez przewodnika, poznali wiele szczegółów działań wojennych prowadzonych na tych terenach w czasie wojny, dowiedzieli się też, jak wiele spraw wciąż okrytych jest tajemnicą. Oglądali mapy najbliższych terenów, zdjęcia pojazdów bojowych i ilustracje przedstawiające żyjące w okolicy gatunki nietoperzy. Mieli też do wykonania szereg zadań, z których najbardziej przypadło im do gustu szukanie kluczy do drzwi wyjściowych.
Najbardziej ekstremalnym momentem była przeprawa łódką, a następnie podróż po wąskich, otoczonych zewsząd lodowatą wodą deskach. Niejedna osoba nie potrafiła ukryć strachu, większość jednak wykazała się odwagą większą, niż niektórzy dorośli!
Na zakończenie czekało nas ognisko z kiełbaskami oraz podziwianie gotowych, zastygłych już odlewów gipsowych, przedstawiających sowy i wózki, będące symbolami Osówki. Dzieci do domów wróciły zmęczone, jednak zadowolone z wyjazdu.
info. szkoły
« Powrót | Dodano: 2012-12-04 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 809 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Sierpień 2020
N Pn Wt Śr Cz Pt S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 OŚRODEK WYP...
Sowia Grapa
Cena: od 20 do 40

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrze�one (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglďż˝daďż˝ wciďż˝nij F11     www.nowaruda.info