21°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  ROZMAITOSCI: Poświęcenie kościoła w Koszynie
kliknij tu Biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec podczas uroczystej mszy św. 30.05.2010 r. dokonał poświęcenia świątyni pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bożkowie - Koszyn, której budowa została ukończona po siedmiu latach wytężonej pracy. W konsekracji uczestniczyli zaproszeni księża z naszego dekanatu, były proboszcz parafii, a obecnie dziekan parafii w Bolkowie ks. Wiesław Pisarski, jego następca ks. Jan Ordowski, wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, członkowie Koła Myśliwskiego „Żbik”, grono sponsorów oraz licznie przybyli na uroczystość parafianie. Wójt gminy przekazał na ręce księdza biskupa kadzidło oraz obraz Miłosierdzia Bożego przedstawiający postać Jezusa Chrystusa. Członkowie Koła Myśliwskiego ofiarowali natomiast byłemu proboszczowi parafii zdobiony, drewniany krzyż. Po mszy św. wszyscy przybyli na uroczystość wzięli udział w festynie. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że mieszkańcy Koszyna i goście bawili się do białego rana przy muzyce organisty p. A. Bodzka i przyśpiewkach pań z KGW z Dzikowca.
Dziś mieszkańcy Koszyna dumni są z tego, że mają własny kościół. Kościół wybudowany dzięki ich pracy i samozaparciu, dzięki ludziom dobrej woli, dzięki wielu sponsorom. Szczególne słowa podziękowania kierowane są w stronę: -T. Zielińskiego pracownika gminy, który społecznie sprawował stanowisko kierownika budowy, -A. Czarneckiego, który sprawował funkcję majstra budowy i wszystkich budowlańców, którzy pod jego nadzorem prowadzili prace budowlane, -K. Gąsiora, J. Króla, W. Wacławika za użyczenie sprzętu ciężkiego do prac ziemnych i transportu materiału, -Pani J. Szulickiej za podarowanie pięknych granitowych płyt na posadzkę kościoła, -Seniorów K. Mrozka i L. Winiarskiego, którzy mino podeszłego wieku wykonywali ciężką pracę fizyczną oraz służyli fachową radą
-J. Gryzika, E. Dacyszyna, R. Świerczyńskiego, A. Kutryby, W. Króla, K. Kubata, którzy począwszy od pierwszego do ostatniego dnia budowy wytrwale pracowali
-wszystkich Pań, które przygotowywały posiłki w czasie trwania budowy oraz wszystkim tym, którzy nawet w minimalnym stopniu przyczynili się do pomocy.
Opiekunem nowej świątyni jest ks. Jan Ordowski, który w kwietniu objął stanowisko proboszcza Parafii Bożków. To on będzie zarządzał majątkiem kościelnym, do którego od teraz włączony został kościół na Koszynie. Życzymy mu siły i wytrwałości w niesieniu posługi kapłańskiej.

Sołtys Sołectwa Koszyn
« Powrót | Dodano: 2010-06-23 | Komentarzy: 1 | Odsłon: 941 |  o | Drukuj

Komentarze:
Taka Świątynia to radość i chwała dziękczynna Bogu oraz mieszkańców Koszyna.
2016-02-09, 16:06:10 |  Były Koszynin |  Zgłoś nadużycie

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Maj 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 AGROTURYSTYKA
Mała Sowa
Cena: od 50 do 60

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info