1°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  PROSTO-W-OCZY: W radzie nadzorczej radia córka senatora PiS
KRRiT zakończyła proces powoływania rad nadzorczych mediów publicznych. Do 17 spółek wybrano ludzi związanych z partiami rządzącej koalicji. Bez znaczenia były tu kwalifikacje, doświadczenie w pracy w mediach czy sztandarowe hasła o poszukiwaniu rekomendacji środowisk twórczych i dziennikarskich. Wśród członków rad nadzorczych, które wybierać będą podobnie "apolityczne" zarządy, znaleźli się np. p. Jan Butmankiewicz - szef opolskiej Samoobrony (który nie zdążył jeszcze wytłumaczyć się przed "macierzystą" prokuraturą, czy podpisy na liście osób popierających go w zeszłym roku jako kandydata do Senatu nie były sfałszowane), oraz p. Jerzy Roszkowiak - członek władz regionalnych PiS. Obaj panowie zasilili radę Radia Opole. Do Radia Merkury w Poznaniu wszedł z kolei p. Zdzisław M. Papież - rzecznik leszczyńskiej Samoobrony i asystent społeczny posła tej partii Bernarda Ptaka, który z dumą przyznaje, że uzyskał poparcie poseł R. Beger. Skarbnik PiS w województwie świętokrzyskim - p. Jarosław Karyś - będzie zaś czuwał nad realizacją misji publicznej w Radiu Kielce.
W takim układzie naprawdę nie należy już się czepiać tego, że w Radiu Zachód w Zielonej Górze do rady nadzorczej weszła żona posła Samoobrony, a w Radiu Kielce córka senatora PiS.
Jeszcze przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi politycy PiS nie bez racji piętnowali upolitycznienie mediów publicznych i samej KRRiT, głosząc konieczność walki z "układem" parytetów partyjnych i zawłaszczaniem mediów.

Lech Jaworski, Gratulacje dla KRRiT, List prezesa fundacji Media Pro Bono (fragemnty), red, Gazeta Wyborcza, 04-07-2006
« Powrót | Dodano: 2006-07-04 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1068 |  magen | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Styczeń 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 SCHRONISKO
Schronisko Sowa
Cena: od 16 do 20

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info