-3°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  WYBORY-2004: Wyniki wyborów do PE z Dolnego Śląska
Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 15 czerwca 2004 r. o wynikach wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego przeprowadzonych w dniu 13 czerwca 2004 r.



Okręg wyborczy nr 12, obejmujący obszar województwa dolnośląskiego i województwa opolskiego.



W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe: nr 1, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej, nr 2, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy, nr 3, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej, nr 4, którą zarejestrował Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy, nr 5, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej, nr 6, którą zarejestrował Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców, nr 7, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Inicjatywa dla Polski, nr 8, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej, nr 9, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, nr 10, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin, nr 11, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców - Ogólnopolski Komitet Obywatelski OKO, nr 12, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Unii Wolności, nr 13, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, nr 14, którą zarejestrował Koalicyjny Komitet Wyborczy KPEiR-PLD, nr 15, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Antyklerykalnej Partii Postępu Racja, nr 17, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Ruch Obrony Bezrobotnych, nr 18, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Zieloni 2004, nr 19, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Narodowego Odrodzenia Polski.

Na listach zgłoszono ogółem 163 kandydatów.



Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu

wyborczym:

1) uprawnionych do głosowania było 3 148 563 wyborców,

2) karty do głosowania wydano 607 952 wyborcom,

3) liczba kart nieważnych wyniosła 274,

4) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 607 421,

czyli frekwencja wyborcza wyniosła 19.29%,

5) głosów nieważnych oddano 15 928,

co stanowi 2.62% ogólnej liczby głosów,

6) głosów ważnych oddano 591 493,

co stanowi 97.38% ogólnej liczby głosów.



Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano następującą liczbę głosów:



Lista nr 1 .

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej 161 564

1) DĄBROWSKI Jarosław Rafał 4 921

2) GŁĄB Mariusz 2 636

3) GRONICZ Rafał Wojciech 2 270

4) JAŁOWIECKI STANISŁAW 17 754

5) JAZŁOWIECKA Danuta 11 427

6) MORAS Paweł Michał 8 335

7) OBRĘBALSKI Marek Adam 4 478

8) PICHLA Grażyna Bożena 3 543

9) PROTASIEWICZ JACEK 92 770

10) ŚLIWA Regina 13 430



Lista nr 2 . Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy 3 349

1) ADAMSKI Tomasz Edward 1 070

2) CHRUŚCIEL Grzegorz Tadeusz 246

3) FILIPIAK Jan 238

4) HAŁUBEK Róża Brygida 413

5) KRAWIEC Mirosław Robert 214

6) REMIARZ Leszek 58

7) TERKA Tomasz 98

8) TUCHOLSKI Piotr 379

9) WOJTASIK Janusz Waldemar 307

10) ZAGOŻDŻON Aneta Teresa 326



Lista nr 3 . Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 69 720

1) CZARNECKI Ryszard 31 717

2) DĄBRUŚ Dariusz 2 368

3) KOĆWIN Lesław 1 274

4) KODŹ Marzena 1 820

5) KUBACKI Rafał 11 639

6) MASEŁKO Małgorzata 3 101

7) MICHNIEWICZ-SERWATKO Anna 1 935

8) OPACKA Krystyna 2 942

9) RADOMSKI Andrzej 6 889

10) SZYMAŃSKI Adam 6 035



Lista nr 4 . Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej -Unia Pracy

71 848

1) BIERNAT Rafał Grzegorz 3 114

2) GERINGER DE OEDENBERG Lidia 35 254

3) GUCWIŃSKI Antoni 11 745

4) LICHOTA Paweł 1 103

5) LITWINIEC Bogusław 1 693

6) MALINOWSKA-MIELNIK Wiesława 2 086

7) MIZA Agnieszka Joanna 2 849

8) PILARCZYK Józef Jerzy 10 957

9) SARZYŃSKI Józef 1 712

10) ZDANIUK Adam 1 335



Lista nr 5 . Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej 24 183

1) DITTMER Barbara 127

2) GIERUS Wiesław 121

3) KORWIN-MIKKE Janusz 22 239

4) KOTOWSKA Marzena 302

5) MAGIER Krzysztof 281

6) POKRYWKA Jan 418

7) STRZELECKI Bogusław 201

8) SYGIDUS Sławomir 148

9) TURBAK Tomasz 231

10) WIANECKI Andrzej 115



Lista nr 6 . Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców 7 211

1) BŁASIAK Wojciech Ryszard 179

2) DZIEWIĘCKA-BOKUN Ludmiła Marta 2 750

3) GOJDŹ Mirosław 156

4) KRAJCZY Norbert Jan 2 052

5) PRZYBYSZEWSKA Joanna Maria 328

6) ŚWIACKIEWICZ Dariusz Jan 147

7) WASZKIEWICZ Jan 1 599



Lista nr 7 . Komitet Wyborczy Inicjatywa dla Polski 13 349

1) CZUDOWSKA Dorota 3 180

2) GWOZDECKI Krzysztof 131

3) KABAT Ryszard Henryk 929

4) KUŹBA Bogdan Sylwester 270

5) LAMLA Mariusz Euzebiusz 137

6) PAWŁOWSKI Maciej Stanisław 350

7) PLEWA Zbigniew Stanisław 263

8) SZYPCZYŃSKI Jan 117

9) SZYSZKA Mieczysław 894

10) WISZNIEWSKI Andrzej Józef 7 078



Lista nr 8 . Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej 29 223

1) CHOJDYS Katarzyna Wioletta 643

2) DEMKOWICZ Joanna Urszula 1 059

3) KALISZ Andrzej 1 973

4) KARASEK Aleksandra Magdalena 1 354

5) KUBIS Andrzej Radosław 401

6) PINIOR JÓZEF 18 381

7) SASKA Joanna Aleksandra 2 284

8) STACHOŃ Bożena Jolanta 470

9) WIKTORSKA-ŚWIĘCKA Aldona Izabela 1 572

10) WOJCIECHOWSKI Kamil Konrad 1 086



Lista nr 9 . Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 55 577

1) BARTOLIK Mirosław Roman 1 893

2) CEGLECKA-ZIELONKA Teresa 3 009

3) DĄBROWSKI Ireneusz Krzysztof 5 966

4) DENYS Łukasz 1 073

5) GUDANIEC Przemysław 1 191

6) HOFMAN Adam 6 383

7) KEMPA Beata 5 685

8) MUTWIN Roland 659

9) SZYMAŃSKI KONRAD 27 499

10) ŚLUSARZ Rafał 2 219



Lista nr 10 . Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin 84 112

1) BANASZEWSKI Tomasz 5 438

2) CHRUSZCZ SYLWESTER 40 371

3) KREDKOWSKI Andrzej 3 684

4) ŁOJOWSKI Grzegorz Józef 839

5) MALINOWSKA Jolanta 13 972

6) PAPROTA Artur Jan 7 001

7) PARDA Radosław 4 507

8) PAŚKO Marek 3 834

9) ROZPĘDOWSKI Jacek Antoni 1 769

10) SULOWSKI Paweł 2 697



Lista nr 11 . Komitet Wyborczy Wyborców -Ogólnopolski Komitet Obywatelski OKO 2 774

1) BIAŁOWĄS Stanisław 116

2) JAWORSKI Andrzej Stanisław 345

3) KOSAK Józef Adam 109

4) MANIA-WYSTEMP Marzena 202

5) PAKUŁA Dorota Jadwiga 282

6) POPŁAWSKI Jerzy 1 188

7) RATAJCZAK Dariusz Zdzisław 305

8) ZDRZEWIELSKI Roman 227



Lista nr 12 . Komitet Wyborczy Unii Wolności 31 780

1) BORYS Piotr 8 108

2) BUDNIK Krzysztof Bogusław 756

3) CZEKAŃSKA-SMYKALLA Bożena 2 221

4) JANKOWSKI Tomasz Adam 758

5) KOSKA Anna Maria 1 007

6) KUTLUBASIS-KRAJEWSKA Violetta 13 333

7) NOWOTARSKI Bartłomiej Antoni 2 566

8) PILC Jarosław Stanisław 464

9) SMAGAŁA Dariusz Janusz 1 036

10) ZAWIŁA Marcin Edward 1 531



Lista nr 13 . Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego 16 877

1) DANIELAK Andrzej Marian 556

2) FIGAS Zbigniew 2 676

3) KAROL Teresa Maria 1 370

4) KOŁODZIEJ Kazimierz Adam 597

5) KOWALCZYK Jarosław 892

6) MROCZYŃSKI Damian Paweł 515

7) PROROK Genowefa Katarzyna 943

8) SAMBORSKI Tadeusz 6 540

9) SMOLIŃSKI Wojciech 1 488

10) STĘPNIEWSKI Bogusz 1 300



Lista nr 14 . Koalicyjny Komitet Wyborczy KPEiR-PLD 4 276

1) GAJEK Ewa 734

2) GOLACH Przemysław 220

3) GRZEBIENIAK Zdzisław 538

4) KOZŁOWSKA Bożena 1 643

5) ŚWITAŁA Andrzej 855

6) WOŁOWIEC Bożena 286



Lista nr 15 . Komitet Wyborczy Antyklerykalnej Partii Postępu Racja 7 448

1) GIEBIEŃ Grzegorz 433

2) JASIŃSKI Andrzej 982

3) LICKIEWICZ Krzysztof Bogdan 386

4) POŹNIAK Mariusz Adam 787

5) TUŁASIEWICZ Tadeusz Władysław 4 467

6) ZBORALSKI Waldemar Stanisław 393



Lista nr 17 .

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Ruch Obrony Bezrobotnych 1 909

1) DEKIERT Lech 134

2) HYRLIK Bolesław 102

3) KINSNER Krzysztof 137

4) MELLEM Anna 605

5) NOWACKI Zbigniew 130

6) ORLIK-STACHURA Alicja 155

7) PYCAK Wincenty 108

8) SYPNICKA Magdalena 257

9) ZIÓŁKOWSKI Jan 142

10) ŻOŁNOWSKA Jadwiga Helena 139



Lista nr 18 . Komitet Wyborczy Wyborców Zieloni 2004 4 837

1) GAWLIK Radosław 1 116

2) JANISZEWSKA-KRUKOWSKA Justyna 300

3) JEZIERSKI Robert 291

4) JÓŹWIK Magdalena 213

5) MAĆKOWSKA Małgorzata 1 379

6) SŁODCZYK Krystyna 434

7) STACHNIEWICZ Justyna 241

8) STOLARZ Grażyna 361

9) TOMIAŁOJĆ Ludwik 320

10) TONDER Robert 182



Lista nr 19 . Komitet Wyborczy Narodowego Odrodzenia Polski 1 456

1) BOCH Marcin 56

2) GASZYŃSKI Dawid Jakub 180

3) GRENIUCH Tomasz 140

4) KRÓL Adam 381

5) PEREK Tomasz 467

6) POBORCZYK Arkadiusz 232



Mandaty do PE przypadły następującym kandydatom:

PROTASIEWICZ Jacek - Platforma Obywatelska - 92770 głosów

CHRUSZCZ Sylwester – LPR - 40371 głosów

GERINGER DE OEDENBERG Lidia – SLD – UP - 35254 głosy

CZARNECKI Ryszard - Samoobrona - 31717 głosów

SZYMAŃSKI Konrad – PiS - 27499 głosów

PINIOR Józef – SdPl - 18381 głosów

JAŁOWIECKI Stanisław - Platforma Obywatelska - 17754 głosy









« Powrót | Dodano: 2004-06-15 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 4935 |  | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Styczeń 2018
N Pn Wt Śr Cz Pt S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 PENSJONAT
Sokolec
Cena: od 60 do 65

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info