14°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  AKTUALNOSCI: Spotkanie z Alicją Mielcarek we Wrocławiu
kliknij tu Stara Piekarnia we Wrocławiu (Psie Pole, ul. Krzywoustego 310 a) serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Alicją Mielcarek – debiutującą pisarką nagradzaną m.in. przez Olgę Tokarczuk, autorką klimatycznej powieści „Pępowina”. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 24.01. 2019 r. o godz. 17:00 a poprowadzi je Rafał Różewicz. Wstęp wolny...

Nowa Ruda – poniemieckie miasto na pograniczu polsko-czeskim, z bogatą historią, gdzie każdy mieszkaniec nosi w sobie własną opowieść. Historię piękną jak położenie miasta i zarazem tragiczną – jak jego losy.
Bohaterka wraca do niego po latach życia w wielkim mieście i zaczyna odkrywać ponownie. Jak ludzi – niby wciąż tych samych, a jakże innych. Jednocześnie tu każdy zaułek skrywa mroczną tajemnicę, a sprawa kryminalna sprzed lat – wskutek poczynań bohaterki – ożywa na nowo…

Miejsce urodzenia jest jak chip wszczepiony pod skórę. Jest z nami na zawsze, niezależnie od tego, gdzie przebywamy, i czy tego chcemy. Wyczula, nadaje kierunek, uodparnia, determinuje. I zawsze ciągnie „do domu”. Lubimy mitologizować miejsce pochodzenia, chcąc mu (a przy okazji sobie) dodać wyjątkowości i magii. We mnie Nowa Ruda zaszczepiła słabość do małych miast, gdzie wszystko jest bardziej wyeksponowane, kontrastowe, dotknięte groźbą marazmu i beznadziei. A przecież wszędzie jest potrzeba sensu. W „Pępowinie” z czułością oddaję się wiwisekcji małej społeczności.
Alicja Mielcarek

O autorce: urodziła się w 1978 roku w Nowej Rudzie. Od kilku lat mieszka w Wielkopolsce.. Dziennikarka, logopedka, aktorka. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i Podyplomowych Studiów Logopedycznych. Laureatka konkursu na krótką formę literacką w ramach festiwalu Góry Literatury, nad którym pieczę sprawowali jurorzy: Olga Tokarczuk, Karol Maliszewski i Zbigniew Kruszyński. Ma na koncie publikację konkursowego opowiadania „Koza”. „Pępowina” jest jej debiutem książkowym.
Zapraszamy!
« Powrót | Dodano: 2019-01-21 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 301 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Sierpień 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 AGROTURYSTYKA
Agroturystyka
Cena: 25

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info