13°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  AKTUALNOSCI: Noworudzianin versus Gazeta Noworudzka
kliknij tu - Kupiłem dzisiaj dwa pisma, jedno nazywa się "Noworudzianin", drugie "Gazeta Noworudzka". Pozwolą Państwo, że przeczytam tytuły, nagłówki z pierwszej strony. To jest to co słychać w języku. Pierwsze pismo "Noworudzianin": Zaraża miłością do sportu, Obligacje na inwestycje, Miasto na biegunach i w środku jest podobnie.. Drugie pismo "Gazeta Noworudzka": Za sześć lat morderca może wyjść na wolność, Alarm: oddział do likwidacji, Samobójstwo w Drogosławiu.
Proszę Państwa, jedni patrzą tak na świat, inni tak. Niestety uważam, że to pismo z tytułami, które przeczytałem w drugiej kolejności ma pewnie większy nakład, jest grubsze. I myślę, że nieprzymuszony człowiek, który lubi poczytać weźmie tę drugą gazetę, bo coś się dzieje. A w tej pierwszej. Świat jest piękny w "Noworudzianinie". Naprawdę. Chciałbym żyć w takiej Nowej Rudzie, a o tej drugiej chciałbym czytać.
Co my na to poradzimy, że żyjemy oskarżeniami, żyjemy dramatami, żyjemy sensacjami, że to wszystko sprawia, że w nas krew płynie szybciej i puls bije. I jakby Paluch powiedział: wszystko w porządku, to piękny język. To wszyscy poczuliby się zawiedzeni. [...] Dobra zmiana, proszę Państwa, to są tytuły "Noworudzianina", niż drugiego tytułu, czyli "Gazety Noworudzkiej". To jest formuła optymistyczna, dobra, to jest miłe, świat jest piękny, zmiana jest dobra.


Jerzy Bralczyk
Spotkanie z Jerzym Bralczykiem (na fot.) prowadził Michał Nogaś;
Festiwal Góry Literatury, Ratusz, Nowa Ruda 6.07.17 r.
« Powrót | Dodano: 2017-07-07 | Komentarzy: 1 | Odsłon: 376 |  o | Drukuj

Komentarze:
Nie wiem jak inni czytelnicy, ale ja juz wiele razy spotkalem sie z atykulami w gazecie noworudzkiej ktore byly nieprawdziwe, a najbardziej mnie smiesza przerobione wypowiedzi mieszkancow przez redaktora.
2017-07-12, 17:23:14 |  qwerty |  Zgłoś nadużycie

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Maj 2018
N Pn Wt Śr Cz Pt S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 SCHRONISKO
Turystyczny Dom Noclegowy
Cena: od 25 do 60

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info