-8°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  LITERATURA: Po XXVI Noworudzkich Spotkaniach z Poezją
kliknij tu XXVI Noworudzkie Spotkania z Poezją, podczas których ogłoszono wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zygmunta Krukowskiego odbyły się w sobotę, 9 lipca 2016 r. Nagrodę główną w konkursie zdobył Marcin Królikowski z Warszawy, miejsce drugie zajęła Ewa Włodarska z Tykocina, miejsce trzecie zajął Tomasz Smogór z Kłodzka. Przyznano również dwa wyróżnienia dla: Mirosława Gabrysia z Cieszyna i Macieja Kotłowskiego z Wejherowa. Laureatom, którzy dotarli do nas na uroczystą galę wręczono okolicznościowe pamiątki, dyplomy i nagrody pieniężne.
Przed rozpoczęciem imprezy minutą ciszy uczczono pamieć zmarłego niedawno prof. Jacka M. Rybczyńskiego z Wapiennika, przyjaciela poetów.
Zaproszonym poetom i miłośnikom poezji przedstawiono antologię pokonkursową pt. "Do podania na zimno". W antologii umieszczono wiersze 34 autorów ze 160, którzy przysłali swoje utwory na konkurs.
Podczas imprezy poeci, kolejno przedstawiali się i osobiście prezentowali swoje wiersze. Wystąpili: Marcin Królikowski z Warszawy, Tomasz Smogór i Zofia Mirska z Kłodzka, Anna Maria Wierzchucka z Warszawy, Antoni Matuszkiewicz i Iwona Matuszkiewicz z Martinkovic, Wiesława Kamińska i Gwidon Hefid z Wałbrzycha, Krystian Ławreniuk z Brzegu, Bogusław Michnik z Kłodzka, Irena Piekarz z Nowej Rudy.
Gościem honorowym spotkań w tym roku był Roman Honet z Krakowa. Poeta, laureat wielu nagród poetyckich. Poeta czytał swoje wiersze z najnowszego tomiku "Świat był mój". Rozmowę z autorem prowadził Karol Maliszewski.
Całość zwieńczył koncert duetu wokalno-instrumentalnego Paraluzja, w składzie: Bartek Drak - gitara akustyczna i looper i Aga Radziejewska - śpiew. Zespół tworzy autorską muzykę i teksty.
Wszystkim uczestnikom XXVI Noworudzkich Spotkań z Poezją bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.
info. MBP, na fot. od lewej jury konkursu: Tomasz Leśniowski, Bogusław Michnik, Karol Maliszewski, w tyle siedzi Roman Honet
« Powrót | Dodano: 2016-07-13 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1102 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Styczeń 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 PENSJONAT
Villa Hubertus
Cena: od 45 do 55

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info