-2°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  LITERATURA: XII Konkurs Moja Mała Ojczyzna rozstrzygnięty
kliknij tu Nagrodę główną oraz tytuł MŁODE PIÓRO 2016 w XII Konkursie Literacko-Dziennikarskim Moja Mała Ojczyzna 2016 im. Beaty Jaroszewskiej otrzymała Maja Iwanek z Zespołu Szkół w Siekierczynie (opiekun Elżbieta Słonecka).
Na konkurs dla uczniów z Dolnego Śląska wpłynęło 93 prace z 44 szkół z Dolnego Śląska: z Bolesławca, Czarnego Boru, Długołęki, Dzikowca, Głogowa, Goczałkowa, Gryfowa Śl., Kłodzka, Lądka Zdr., Legnicy, Międzyborza, Miłkowic, Miszkowic, Nowej Rudy, Obornik Śl., Oleśnicy, Oławy, Piławy Górnej, Przeworna, Radkowa, Siekierczyna Skokowej, Sobótki, Strzegomia, Ścinawy, Świeradowa Zdr., Trzebnicy, Wałbrzycha, Włodowic, Wrocławia, Wróblińca. Dostaliśmy 17 utworów poetyckich i 26 prozatorskich ze szkół podstawowych oraz 19 utworów poetyckich i 21 prozatorskich z gimnazjów, a także 3 utwory poetyckie i 7 prozatorskich ze szkół ponadgimnazjalnych.
Jurorzy w składzie: Olga Tokarczuk – pisarka, Karol Maliszewski – poeta, prozaik, krytyk literacki, Tomasz Leśniowski – poeta, dziennikarz, Rafał Różewicz -poeta – wyłoniło 31 laureatów.
Jurorzy wyłonili 5 laureatów ze szkół podstawowych w kategorii prozy oraz wyróżnili 1 uczennicę w tej kategorii: Równorzędne I miejsce Katarzyna Szkarłat ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska) oraz I miejsce Anna Wieszewska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska), II miejsce Julia Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy (opiekun Ewa Lubera). III miejsce Amelia Kurdziel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce (Alicja Kamińska), III miejsce Jan Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śl. (opiekun Magdalena Lewandowska). Wyróżnienie: Aleksandra Tylman ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie (opiekun Iwona Ratajczak).
Jurorzy wyłonili 3 laureatów ze szkół podstawowych w kategorii poezji oraz wyróżnili 2 uczniów w tej kategorii: I miejsce Zofia Piekielny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu (opiekun Dorota Bielawska), II miejsce Magdalena Sokół ze Szkoły Podstawowej we Włodowicach (opiekun Anna Grzybowska), III miejsce Jagoda Piekarska z Zespołu szkół w Goczałkowie (opiekun Agata Zobków), Wyróżnienia: Kacper Rzeszut ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śl. (opiekun Ewa Kasprzak), Michał Tulski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Rudzie (opiekun Izabela Muler).
Jurorzy wyłonili 3 laureatów z gimnazjów w kategorii prozy oraz wyróżnili 3 uczniów: I miejsce Pola Rudnicka z Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy (opiekun Marzena Śliwka), II miejsce Magdalena Rozciecha z Gimnazjum w Piławie Górnej (opiekun Marta Sochacka-Pelczar), III miejsce Jakub Mikołajczak z Gimnazjum nr 10 w Legnicy (opiekun Monika Jarzębiak-Markowa). Wyróżnienia: Liwia Markisz z Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku (opiekun Agata Zdeb), Maria Skrobek z Zespołu Licealno-Gimnazjalnego w Długołęce (opiekun Hanna Banaszczyk-Świłło), Wiktoria Jończyk z Gimnazjum nr 1 w Oławie (opiekun Jolanta Szewczyk).
Jurorzy wyłonili 3 laureatów z gimnazjów w kategorii poezji oraz wyróżnili 5 osób w tej kategorii: I miejsce Adam Pigulski z Zespołu Szkół w Miłkowicach (opiekun Irena Kowalska), II miejsce Paulina Grondowska z Zespołu Szkół w Goczałkowie (opiekun Agata Zdeb), III miejsce Artur Muszyński z Gimnazjum Gminnego w Sobótce (opiekun Izabela Sieradzka). Wyróżnienia: Alicja Musiał z Gimnazjum w Piławie Górnej (opiekun Marta Sochacka-Pelczar), Filip Bednarz z Gimnazjum w Lądku Zdr. (opiekun Dorota Olejnik), Natalia Gałusza z Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku (opiekun Agata Zdeb), Weronika Jenczelewska z Publicznego Gimnazjum w Przewornie (opiekun Edyta Szpak), Katarzyna Rozmus z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 Bolesławcu (opiekun Wioletta Chlastawa).
Jurorzy wyłonili również 5 laureatów ze szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce równorzędne Aleksandra Sajewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku (opiekun Izabela Warzecha), Oliwia Łuszczyńska z Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku (opiekun Maciej Bobula), II miejsce Zuzanna Grzybowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku (opiekun Magdalena Sobczyńska), III miejsce równorzędne Marcelina Bronowicka z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej (opiekun Dorota Czaja), Zuzanna Stocka z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie (opiekun Małgorzata Łuków).
Sponsorami w konkursie byli: pani Monika Wielichowska – posłanka na Sejm RP, pan Tomasz Leśniowski – juror konkursu, Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej FALA, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne WŁODZICA.
Na fot: od lewej laureatki w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Aleksandra Sajewicz, Oliwia Łuszczyńska, Zuzanna Grzybowska, Marcelina Bronowicka oraz A. Grzybowska i T.Leśniowski

« Powrót | Dodano: 2016-05-15 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 968 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Styczeń 2018
N Pn Wt Śr Cz Pt S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 AGROTURYSTYKA
Wśród Zielonych Wzgórz
Cena: od 15 do 30

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info