-4°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  ROZMAITOSCI: Wystawa Stołów Wielkanocnych
kliknij tu "Wystawy Stołów Wielkanocnych organizowane przez Centrum Kultury zawsze są udane, ale w tym roku wszystko wyszło po prostu rewelacyjnie"- takie komentarze odwiedzających słychać było w Bożkowie. To właśnie tam, w sali sportowej w Zespole Szkół Agrotechnicznych została zorganizowana XX Wystawa Stołów Wielkanocnych. Tegoroczna edycja tego tradycyjnego wydarzenia przyciągnęła tłumy gości. Ten fakt nie dziwi wcale biorąc pod uwagę bogato udekorowane wielkanocne stoły, przepiękne rękodzieła i smakowite potrawy, które wprowadzały w prawdziwie świąteczny nastrój. Wśród wystawców znalazły się jak zwykle niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowa Ruda, a także Klub Seniora „Wrzos” z Jugowa oraz Klub Seniora „Iskierki” z Ludwikowic Kłodzkich. Miło nam było gościć również przyjezdne KGW ze Stolca i Ciepłowodów. Do grona wystawców w tym roku dołączyły również: Stowarzyszenie Radość z Bożkowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Na kolorowych stoiskach kupujący chętnie wybierali piękne, ręcznie zdobione pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne skomponowane z naturalnych produktów: pachnących kwiatów i aromatycznych roślin. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko firmy „Jadło Niedźwiedzia”, które kusiło pysznymi wędlinami i smakowitą degustacją mięsnych specjałów.
Równolegle z kiermaszem wielkanocnych smaków (i panującym przy nim przyjemnym chaosem) odbywało się otwarcie XX Wystawy Stołów Wielkanocnych, a zaraz po nim nastąpiła realizacja programu artystycznego. Na początku wszystkich wystawców, gości oraz współgospodarzy imprezy przywitały serdecznie Pani Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek, a następnie Pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska. Panie podziękowały również wszystkim za tak liczne przybycie, a wystawcom za ich ogromne zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie wystawy. Głos zabrał również ks. Jan Ordowski, proboszcz parafii w Bożkowie, który również przywitał wszystkich dobrym słowem, poświęcił przygotowane tradycyjne wielkanocne wyroby, a także złożył wszystkim najlepsze życzenia z okazji nadchodzących wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych.
Po przywitaniu nadszedł czas na program artystyczny, który rozpoczął się od występu dzieci z Przedszkola w Bożkowie. Taniec, śpiew i piękne stroje- oto czym dzieci zdobyły serca widzów! Po występie, który zachwycił publiczność, dzieci otrzymały od Pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej oraz od Pani Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabrieli Buczek pamiątkowe dyplomy Odważnego Przedszkolaka, a także słodkie upominki. Kolejną atrakcję przygotowało KGW Bożków, pełniące funkcję gospodarzy- panie wystąpiły w specjalnym repertuarze i zaśpiewały dla gości kilka utworów. Kolejnym występem była aranżacja muzyczna przygotowana przez KGW Jugów, po czym Pani Anna Ścięgaj, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowa Ruda zaprosiła do wspólnego śpiewu wszystkie KGW, zaproszone KGW oraz Kluby Seniora. Wspólny śpiew został doceniony gromki brawami.
Ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Powołana została komisja w składzie: Pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, Pan Prezes GBS Radków Zygmunt Łaguna oraz Pani Barbara Antas specjalista ds. artystycznych w CKGNR. W konkursie wzięły udział KGW oraz Kluby Seniora, które w sumie wystawiły do oceny dziesięć wielkanocnych palm. Wybór jednej spośród tak wielu pięknych eksponatów był niezwykle trudny. Palmy przygotowane były z mistrzowską precyzją, a dobór pięknych dekoracji, pachnących kwiatów i ziół oszałamiał i zachwycał. W końcu niełatwa decyzja musiała zapaść i po długiej naradzie została wybrana zwycięska palma, przygotowana- jak się później okazało- przez KGW Krajanów. Nagrodę w konkursie ufundował Pan Prezes Banku GBS Zygmunt Łaguna, którą wręczył wraz z Panią Wójt zwycięzcom najpiękniejszej palmy.
Podczas gdy przy stoiskach kiermasz trwał w najlepsze, goście częstowali się przygotowanymi specjałami i ciepłą kawą, na scenie nastąpił dalszy ciąg programu. Sołtys Bożkowa Jerzy Langenfeld nie zapomniał o obchodzonym przed kilkoma dniami Dniu Kobiet i złożył wszystkim Paniom najlepsze życzenia. Serdeczne słowa płynące ze sceny zgrały się z miłym gestem: najbardziej zaangażowani w działalność społeczną Bożkowa panowie wręczali kwiaty obecnym na sali paniom. Na scenie w tym czasie rozpoczął się koncert Pani Marty Miś, która zaśpiewała dla gości największe światowe przeboje, za co dostała nagrodę w postaci owacji na stojąco.
Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i prezentów dla wystawców. Pani Wójt Adrianna Mierzejewska i Pani Dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek wręczyły wszystkim Kołom Gospodyń, gościom z Ciepłowodów i Stolca, Zespołowi Szkół Agrotechnicznych, Stowarzyszeniu Przyjaciół Jugowa oraz Stowarzyszeniu Radość z Bożkowa serdeczne podziękowania za udział w XX Wystawie Stołów Wielkanocnych. Ostatnią miłą niespodziankę przygotowała Pani Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, która ufundowała nagrodę za najpiękniejszy stół wielkanocny. Jak przyznała Pani Poseł- wybór najpiękniejszego spośród tylu wspaniałych- jest praktycznie niemożliwy, dlatego zwycięzca został wyłoniony drogą losowania. Szczęśliwie został wybrany Zespół Szkół Agrotechnicznych- gospodarz sali tegorocznej wystawy. Nagrodę odebrał Dyrektor Szkoły- Pan Józef Kochniarczyk, który podziękował za upominek, a także zwrócił się do wszystkich gości z ciepłymi słowami, wyrażając gotowość współpracy i dalszego działania w ramach szerzenia kultury, sportu i edukacji.
Na koniec głos zabrały Pani Wójt Adrianna Mierzejewska oraz prowadząca XX Wystawę Stołów Wielkanocnych Pani Dyrektor Centrum Kultury Gabriela Buczek, które raz jeszcze podziękowały wszystkim wystawcom, współgospodarzom, gościom i występującym, a także życzyły wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych.
XX Wystawa Stołów Wielkanocnych ze względu na wspaniałą atmosferę, fantastyczne przygotowanie organizacyjne, piękne występy i serdecznie nastawionych ludzi, z pewnością należy do jednego z najprzyjemniejszych wydarzeń kulturalnych w roku. Dlatego też Dyrektor oraz Pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda kierują gorące podziękowania w stronę współgospodarzy imprezy: Pani Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej, Dyrektora Zespołu Szkół Agrotechnicznych Józefa Kochniarczyka oraz Pracowników ZSA w Bożkowie, Sołtysa Bożkowa Jerzego Langenfelda. Dziękujemy serdecznie za pomoc organizacyjną OSP Bożków, KGW Bożków, Sołtysowi Koszyna Waldemarowi Wójtowiczowi, Radnemu Gminy Nowa Ruda Grzegorzowi Nierodce. Dziękujemy fundatorom nagród: Prezesowi GBS Radków Zygmuntowi Łagunie oraz Poseł na Sejm Monice Wielichowskiej, a także wszystkim występującym, wystawcom, gościom i odwiedzającym naszą wystawę za Wasze zaangażowanie i obecność.

nadesłało:
--
Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda
ul. Fabryczna 2, 57-450 Ludwikowice Kłodzkie
tel. 74 872 2084, fax 74 871 6555
www.ckg.nowaruda.pl, ckultury@gmail.com

« Powrót | Dodano: 2016-03-18 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 4240 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Grudzień 2023
N Pn Wt Śr Cz Pt S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 AGROTURYSTYKA
Młyn nad Piekielnicą
Cena: od 20 do 40

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrze�one (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglďż˝daďż˝ wciďż˝nij F11     www.nowaruda.info