3°

Nowa Ruda

Menu

Kanal RSS

 Reklama  
  SPORT: 4. Bieg Niepodległości - relacja
kliknij tu To był dobry pomysł. Co prawda, wymuszony zbliżającą się budową boiska wielofunkcyjnego na terenie szkoły w Ludwikowicach Kł., gdzie do tej pory organizowany był „Bieg Niepodległości”, ale jak się okazało – bardzo trafny. W praktyce przesądził o tym, że kolejne biegi z okazji listopadowego święta organizowane będą w Świerkach.
Nigdzie na terenie gminy nie spotkaliśmy się dotąd z takim zaangażowaniem sołtysa i jego ludzi w organizację imprezy, co do której mogli mieć wątpliwości. Nikt nie gwarantował sukcesu, a trzeba było wykonać ciężką pracę wokół świetlicy wiejskiej i w samym budynku. Ale jak się okazało – warto było! Opinia biegaczy była jednoznaczna – to był bardzo dobry bieg pod względem organizacyjnym. I to jako organizatorów nas cieszy i również bardzo ucieszyła sołtysa Wacława Łukasiewicza i jego ekipę.
11 listopada Świerki obchodziły Święto Niepodległości na sportowo. Na starcie biegu pojawili się już tradycyjnie zawodnicy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Nie zabrakło bardzo licznej grupy biegaczy z Nowej Rudy i z terenu Gminy Nowa Ruda. Cieszy nas fakt, że coraz więcej osób z naszego terenu biega. A wszystko zaczęło się 6 lat temu od „Biegu na Wielka Sowę” – dzisiaj naszego produktu firmowego nr 1, biegu znanego i cenionego nie tylko w Polsce, wręcz uznawanego za jeden z kultowych biegow górskich w naszym kraju.
Dzisiaj zbieramy owoce naszej konsekwencji i uporu w promowaniu biegania i tworzeniu kolejnych wydarzeń sportowych, takich jak „Półmaraton Sowiogórski", czy „Bieg Niepodległości”. A po drodze były przecież „Mistrzostwa Europy Masters w Biegu Górskim” w 2014 niezwykle wysoko ocenione przez zarząd Europejskiej Federacji L.A .Mastersów. Punktualnie o godz. 11.00 Pani Adrianna Mierzejewska, Wójt Gminy Nowa Ruda, dała sygnał prawie 150 osobowej stawce biegaczy do startu. 4. ”Bieg Niepodległości”, w nowym miejscu, na nowej trasie ruszył w kierunku Wzgórz Włodzickich. Co ciekawe, w tej grupie panie stanowiły aż 1/4 uczestników. Mimo wymagającej trasy poprowadzonej drogami wśród łąk i pastwisk wszystkie panie bieg ukończyły. Brawo! Nowa trasa miała 10,4 km długości przy przewyższeniu ok. 250 m. Po starcie przez ok. 2 km prowadziła cały czas pod górę, by po osiągnięciu ok. 700 m n.p.m. dać zawodnikom możliwość złapania drugiego oddechu. Kolejny trudny podbieg czekał ich bowiem na odcinku 5,5 – 7 ,0 km. Później było już tylko po równym i z góry. Świetnie oznakowana i zabezpieczona trasa nikomu nie sprawiała problemu, mimo gęstej mgły, która początkowo zaległa wierzchowinę Wzgórz Włodzickich.
W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła Lidia Niekraś z Kłodzka z czasem 51 min. i 59 sek. , drugie miejsce zajęła Karolina Kucharska z Nowej Rudy , a trzecie Irena Trzęsicka z Krzeptowa. Bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii open mężczyzn okazał się Piotr Holly z Wałbrzycha ,który uzyskał 41 min. i 56 sek. Drugi ze stratą 26 sek, przybiegł na metę Norbert Jachymczyk z Jaworzna z czasem 42,23. Przez długi czas obaj biegacze byli na czele stawki. Dopiero na ostatnim podbiegu Piotr Holly zdołał się urwać rywalowi. Na trzecim miejscu zameldował się Mateusz Babka z Walimia z czasem 42,52.
Na mecie na zawodników czekała Pani Wójt Adrianna Mierzejewska i osobiście wszystkim przebiegającym linię mety wręczała pamiątkowe medale. Później już tylko parę łyków izotoniku na końcowym bufecie i można było wejść do świetlicy, gdzie na biegaczy czekał bardzo smaczny posiłek i mnóstwo ciasta domowego wypieku. Oczywiście kawa i herbata były dostępne przed i po biegu. Sprawna spikerka i niezawodny pomiar czasu Piotra Kozaka z Bielska -Białej dopełniły tylko całości tej niezmiernie udanej imprezy biegowej. Szybko i sprawnie przeprowadzona ceremonia dekoracji i tombola zakończyły 11 listopada na sportowo - tym razem w Świerkach.
Organizatorem 4. ”Biegu Niepodległości” było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, USKS Gminy Nowa Ruda, Sołtys i Rada Sołecka Świerków oraz członkowie miejscowej OSP. Pragniemy podziękować sponsorom, dzięki którym stać nas było na parę miłych gestów podczas ceremonii dekoracji, a zwłaszcza Kopalniom Surowców Skalnych w Bartnicy sp. z o.o. , firmie Pana Rafała Cabana, firmie XC Life Tomasz Kałużny i USKS –owi Gminy Nowa Ruda. Nad sprawnym przeprowadzeniem imprezy czuwała Gabriela Buczek – dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Do zobaczenia za rok!
info CKGNR


« Powrót | Dodano: 2015-11-15 | Komentarzy: 0 | Odsłon: 1376 |  o | Drukuj

Komentarze:

Hasło:
Autor:

Komentarz: /400 max

Info Redakcja wortalu www.nowaruda.info oświadcza, że nie odpowiada za treść komentarzy do zamieszczanych artykułów. Za owe treści odpowiadają ich autorzy. Zabrania się umieszczania treści nawołujących do przemocy, nienawiści, nietolerancji, jak i treści obraźliwych wobec Użytkowników wortalu lub innych osób. Komentarze uznane za obraźliwe lub przekraczające granice tolerancji będą usunięte bez poinformowania o tym autorów !!!

Menu

Noworudzianin
Styczeń 2019
N Pn Wt Śr Cz Pt S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 OŚRODEK WYP...
Zespół Wczasowy FWP Międzygórze
Cena: od 25 do 35

donate

Dotacje w Bitcoin

  ^Top^

Strona zgodna z HTML 4.01   Korzysta z Apache   Korzysta z MySQL   Korzysta z PHP   Najlepiej czytaj w Firefox  
Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Nowa Ruda 2002-2006 Kamil Kobak
Aby lepiej oglądać wciśnij F11     www.nowaruda.info